Nowe odcinki wideoblogu: wykorzystanie zapisów rejestratorów

| w

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej w wideoblogu Zespołu trzyczęściowej prezentacji „Odtwarzanie trajektorii lotu samolotu na podstawie zapisów urządzeń rejestrujących”, przedstawionej przez Piotra Lipca oraz Macieja Laska podczas prestiżowej XVI Konferencji Naukowej Mechanika w Lotnictwie, która odbyła się w Kazimierzu Dolnym pod koniec maja tego roku.

Pierwsza część prezentacji zawiera informację na temat odczytu urządzeń rejestrujących, dokonanego przez Komisję Milera. W części drugiej dowiemy się, w jaki sposób na podstawie odczytu parametrów rejestratorów lotu Komisja Millera odtworzyła profil lotu samolotu Tupolew 154M.

W wyniku prac Komisji oraz analizy danych, które zostały uzyskane z rejestratorów parametrów lotu okazało się, że są one wiarygodne i prawidłowe. Na ich podstawie polscy specjaliści mogli odtworzyć przebieg lotu oraz określić przyczynę katastrofy. Wiarygodność zapisów rejestratorów parametrów lotu i głosów w kabinie potwierdziły także na potrzeby prokuratury wojskowej badania przeprowadzone niezależnie przez biegłych z firmy ATM oraz Instytutu Ekspertyz Sądowych.

Opublikowany materiał rozpoczyna cykl prelekcji, wyjaśniających przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.

< powrót do listy aktualności